15 Nisan 2018 Pazar

Japon Film Önerileri Vol.5 : Assassination Classroom / Suikast Sınıfı Serisi

Assassination Classroom, Türkçe adıyla Suikast Sınıfı live-action serisinden bahsedeceğim bugün. Manga ve animesi olan bu serinin mangalarının Türkçe'ye çevrilmiş halini kitapçılarda bulabilirsiniz.Filmin başrollerinde Hey! Say! JUMP üyesi Yamada Ryosuke, Suda Masaki ve seslendirmesiyle Arashi üyesi Kazunari Ninomiya bulunuyor. Aynı zamanda filmde çok görmesek de söylemek istediğim biri, eski k-pop kız grubu KARA üyesi Kang Ji Young da filmde bulunuyor.

Popüler bir seri olan Assassination Classroom'un kısaca konusu, bir deneye alet olmuş ve deneyin ters gitmesi nedeniyle bir yaratığa dönüşmüş Koro Sensei ve onu öldürebilmek için eğitim alan bir sınıfın hikayesi anlatılıyor. Okullarının en vasat sınıfı olan E şubesine bu görevin verilmesinin nedenlerinden biri ise zaten bir gelecekleri olmadığından Koro Sensei'yi öldürürlerse kazanacakları paranın onların hayatını kurtarabilecek olması. Sevimli sarı bir ahtapota dönüşürken ayın da 4'te 3'ünü patlatmış olan Koro Sensei'nin dünyayı yok etme planları sırasında neden bir sınıfa öğretmenlik yaptığını ise filmi izleyip görmeniz gerekiyor :)

Şuan mangasını okuduğum yapım tabii ki çok iyi bir live-action çevirme olmuş diyemem çünkü hikayenin temel hatları dışında mangada var olan olayların neredeyse hiç birine şahit olamıyorsunuz. Yine de 2 filmde verebileceklerinin en iyisini verdiklerini ve oyunculukların da fena olmadığını söylemeliyim. Animesini izlemiş yada mangasını okumuşsanız vasat gelebilecek filme hiç bir fikre sahip olmadan izlemiş biri olarak 7.5/10 verdim ben. Serinin adını duymuş ama animesini izlemeye üşenmişseniz yada benim gibi Suda Masaki ve Yamada Ryosuke ne yapsa izlerim kafasındaysanız tavsiye ederim :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder