27 Temmuz 2016 Çarşamba

Japon Drama Önerileri Vol.5 : Bitter BloodKaito Yamaneko'dan sonra izlediğim en iyi Japon dizisi diyebilirim Bitter Blood için. Hele de polisiye seviyorsanız bayılarak izleyeceğinizi garanti ediyorum.Tahmin edin oyuncular arasında kim var? Tabiki Takeru Satoh başrolde.(çılgınlar gibi dizilerini izlediğim doğrudur) ve onun yanında Atsuro Watabe'de başrolde. Yan rollerde ise dizide fazlasıyla kendilerine görev düşen Shiori Kutsuna, Mitsuru Fukikoshi, Tetsushi Tanaka Sarutoki Minagawa ve EXILE grubunda Keiji oynuyor.

Dizinin konusu dedektif bir babanın kendisi gibi dedektif olan ve onunla aynı polis teşkilatında ilk işine başlayan oğlunun başından geçen suçlar,araştırmalar,olaylar vs. anlatılıyor. Heyecanlı olduğu kadar komikte bir dizi aslında, özellikle baba-oğul arasındaki diyaloglar bir hayli ilginç :D Ve yine klasik bir Japon dizisi klasiği olarak yan rollerde olan tüm oyuncuların da birer bölüm hayatlarıyla ilgili bir hikaye anlatılıyor.

Japonya normalde polisiye konusunda çok mu başarılı bilemem fakat bu dizi gerçekten çok ama çok kaliteli ve izlenmeye kesinlikle değer ve hatta kesinlikle Japon dramaları izlemiyorsanız bile izlemeniz gereken bir dizi bence. Diziye notumu 9.5/10 veriyorum ama J-Drama izlemeye yeni başlayacaksanız eğer bu diziyi biraz bekletmenizi öneririm çünkü Bitter Blood bence kalan Japon dizileri hakkınızda beklentinizi çok yükseltebilir.


OST-Mayday/Do You Ever Shine

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder