15 Ocak 2016 Cuma

Koreli Var Dediler Geldik : Fanların CNBlue İle İmtihanı

Gitsem mi gitmesem mi diye ara kaldığım fakat şehir dışından arkadaşımda gelince "ay iyi gidelim festival evelsinden bi görelim şu üyeleri" diyerek arkadaşımı da yanıma aldığım gibi gittiğim ve hiç beklemediğim şeyler yaşadığım yerdir havalimanı.Music Bank'te ki ufak tefek yanaktan makas alma yada popo yoklama gibi taciz hareketlerine rağmen aşırı bir izdihamın olmadığını,yine de seviyeli bir karşılama olduğunu ve kimsenin yaralanmadığını yada bayılmak üzere olmadığını kesinlikle duymuşsunuzdur.Eh vaziyet böyle olunca bizde "ya öyle izdiham olmaz okul zamanı hem kalabalık olur mu ki?" diye düşünerek ama bir taraftan da davetiyesi olmadığı için ağlanan ve davetiye alan herkesi "Boice değil ki bunlar haksızlık yea" kafasıyla nefretle bakan insanlar olduğunu düşününce korkmadık değil. Bu tanımın içerisine herkesi katmıyorum bu arada ama malesef böyle insanlara da rastlamadık değil.
Taa İzmirlerden gelen sevgili arkadaşım Fıstık Yeşili'ni de alıp önce Aqua Florya'ya yemek yemeye ve belki akvaryuma girmeye de götürdüm. Oradan internete uyup 5 dakika dedikleri havalimanı yolu için taksiyi kullanalım dedik fakat yol 20 dakika çıkınca güzel bir para ödeyip indik taksiden. Uçak 15:30'da inecekti.Tanıdıklarımız 3 civarı gelmişti ve bizde 15:20 gibi yanlarındaydık. Tabiki uçak saatinde de inmedi. Ve benim yine malesef ki anlayamadığım şey adminlerin niçin insanları "en erken 1'de orada olalım daha erken gitmeyelim" demesi. Uçak asla yazan saatinden saatlerce evel inmez arkadaşlar,10-15 dakika erken inebilir hatta bir ihtimal belki yarım saat ama 2 saat evelsinden inmez.O uçak indiği zaman saniyesinde boşalmaz hele de otobüs beklemeniz gerekiyorsa yarım saatte orada beklenir,üstüne bavulların çıkması derken indiğiniz uçaktan havalimanı çıkışına gidişiniz 40 dakikayı neredeyse buluyor. Aklınızda bulunsun iniş saatinden yarım saat evel gitseniz yeter birini karşılamaya.
Neyse,gelen geçenin yine "kim geliyor noluyor" soruları arasında 1 saat bittikten sonra Kore uçağının inişi anons edildi.Artık her çıkana çığlık atmaya başlamış 200 kişilik bir grup düşünün. Ki en az 200 kişiydi yani. En sonunda çocukların kapıdan çıkmasıyla çığlıklar fazlasıyla yükseldi ve durmadı.Arka taraflarda kalmayı tercih etmiş bizler çocukların kapıdan çıkışını göremedik  ama çığlıklardan indiklerini anlamıştık. Bir anda 1 saat boyunca yolu açın diye bağırıp uyardığımız insanlar, insanların geçip gideceği yolu kapayıp çocukların üstüne resmen çıktılar.Parmaklarımın ucuna yükselip baktığımda bir anda Jonghyun'un duvara yapıştığını gördüm. Arkadaşlarımın nerede olduğunu bıraktım o andan sonra çünkü üstüme nereye gitsem kaçamayacağım bir kalabalık geliyordu.İçimden inşallah ölmem diyerek kalabalığın içine daldım. Yanımda da arkadaşım vardı nasıl olduysa gelmiş yanıma.Biz arkamızda bir kaç fanı sıkıştırıp yol açmaya gayret gösterirken üyeler Jonghyun,Minhyuk,Yonghwa ve Jungshin sırasıyla güvenliğin zorla açtığı daracık yoldan ilerlemeye çalışıyordu. Bir ara Jungshin ile aramızda güvenlik yokken karşı taraftan öyle bir ittirme geldi ki 185lik çocuk arkadaşımla üzerime bildiğiniz devriliyodu.O da zaten halimize acır gibi baktı en son. Kalabalıktan kendimizi kurtarınca artık sinirden deli gibi küfür etmeye başladık ki ben hayatımda arkadaşlarımla birlikte bu kadar sövdüğümü hatırlamıyorum.Dışarı çıkan kapıları orada birşey demem üzerine bir kız "Yonghwa önümdeydi defterimi uzattım imzalasın diye yüzüme bile bakmadı çok ayıp"dedi. "Bu kalabalıkta ezilmek üzereyken ne yapmasını bekliyodun özel imza vereydi sana ne saçmalıyosun çocukların tepesine çıkmasaydınız madem" dedim. Ve bana "her zaman gelmiyorlar ki buraya verecekti imza,buna da katlanacaklar" dedi. Bakın arkadaşım,kimse bu muameleye katlanmak zorunda değil. Kaldı ki ortalık bomboş da olsa o üyelere sizlere imza vermek zorunda da değil. Sürekli gelmiyorlar bir bahane asla olamaz. Sürekli gelmiyorlar diye sen kimsenin üstüne çıkıp onu taciz edemez,rahatsızlık veremezsin. Ciddi anlamda kızın suratına bir tane geçiresim gelmişti o anda. Kendisini kırdıysam da malesef özür dilemiyorum. Saçma sapan konuşuyorsunuz bazen.
Servise bindiklerinde de aynı olay devam etti bu arada. Servisin camına vuranlar önünü kesenler falan. Justin Bieber geldiğinde servisinin peşinden koşan kız ile dalga geçilmişti ama bu çok daha büyük bir rezillik oldu sanki. Bir ülke bunları yapıyor diye bizde yapmak zorunda değiliz ki. O adamlar o ülkeye gidip para kazanıyorlar,biz burada konsere gelmek isteyince biri ya sanatçı beğenmiyoruz ya da bilet fiyatı. Vallaha içim şişmiş bakın.
Sonuç olarak bunlar oldu.Servis ayrılınca hüngür hüngür ağlayanlar,kalabalığın içinde bayılmak üzere olanlar,olan rezilliğe küfür edenler,ne yollardan gelip 2 saniye bile göremeyenler,ve hatta kolunu çatlayan bir arkadaşımız bile olmuş.
Peki ben bu yazıyı 2 ay sonra niye yazdım,neden yazdım? Canım istedi yazdım. Yazmamışta olabilirim. Ben bunları bana anı kalsın diye yazıyom zaten :D Bu aşırı uzun ve atarlı yazıyı okuduğunuz için teşekkürler :D

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder